Главная » Статьи

Всего материалов в каталоге: 208
Показано материалов: 11-20
Страницы: « 1 2 3 4 ... 20 21 »

 Уточнено економічний зміст поняття інтегрованих корпоративних структур та його зв'язок з іншими економічними категоріями (зокрема з поняттям консорціумної структури), розглянуто основні форми інтеграції підприємств у групи, проведено порівняльний аналіз динаміки інтеграційних процесів в Україні та Європі. Запропоновано модель формування інституційної структури консорціуму, уточнено класифікацію інтегрованих корпоративних структур, визначено передумови створення вітчизняних консорціумів та питому вагу консорціумних утворень у розвитку відповідних секторів економіки. Уточнено трактування поняття інтегрального показника розвитку консорціуму, запропоновано методичні положення щодо оцінювання інтегрального показника росту консорціумної структури, здійснено розрахунки інтегральних показників розвитку консорціумів, які функціонують у стратегічно-важливих галузях економіки України, та регіональних консорціумних утворень. Розроблено методичні положення щодо економічного оцінювання величини чистого приросту вартості для кожного підприємства-учасника консорціуму та запропоновано модель поетапного формування консорціуму. Подальшого розвитку набула класифікація підходів щодо оцінювання ефективності корпоративної діяльності консорціуму. Запропоновано конкурентно-цільовий підхід з використанням методів побудови багатомірних діаграм на основі експертних оцінок цільових і нецільових інвесторів, удосконалено функціональну модель розроблення та реалізації цільових комплексних програм за участі консорціуму.
Мои диссертации | Просмотров: 531 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Розкрито суть економічної категорії "ресурсний потенціал" підприємства та досліджено умови використання ресурсів на гірничорудних підприємствах України. Розроблено економічний механізм комплексного оцінювання ефективності використання ресурсів даного підприємства з урахуванням економічних ризиків, зумовлених відповідністю структури ресурсів умовам гірничорудних підприємств за їх кожним виробничим підрозділом, що враховує особливості цих підрозділів і умови використання ресурсів. Розроблено методику оптимізації структури зазначених ресурсів відповідно до його виробничої програми. Запропоновано метод оцінювання поточних та інвестиційних витрат, здійснюваних підприємством з метою відтворення власної ресурсної бази. Наведено методику оцінювання інвестиційних проектів на основі прогнозування результатів їх реалізації та оптимізації джерел фінансування. Виконано практичні розрахунки та підтверджено вірогідність і ефективність запропонованих методичних положень.
Мои диссертации | Просмотров: 585 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

   Розроблено методологічні засади економічного обгрунтування доцільності проекта реструктуризації підприємств за умов перехідної економіки. Розкрито соціально-економічний зміст реструктуризації підприємств, проаналізовано її особливості за даних умов. Розглянуто критерії та методи економічного обгрунтування проектів реструктуризації промислових підприємств, запропоновано економічний механізм її здійснення. Наведено методичні підходи щодо оцінки й оптимізації результатів втілення даних проектів. Запропоновано й обгрунтовано методику оцінки економічних наслідків реструктуризації, яка враховує динаміку рівня використання комплексного економічного потенціалу підприємства, одержаного внаслідок реалізації відповідних проектів, також методичних підходів щодо вибору оптимальних напрямків реструктуризації з позиції суб'єктів, які беруть у ній участь та зацікавлені у найбільш ефективних результатах її проведення.
Мои диссертации | Просмотров: 515 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Досліджено основні складові організаційно-економічного механізму регулювання інноваційної діяльності за умов ринку та запропоновано перспективні напрямки вдосконалення чинної політики держави в інноваційній сфері. Розкрито економічний зміст основних категорій інноваційної теорії з урахуванням найбільш важливих ознак та особливостей інновацій. Запропоновано інтегровану схему інноваційного процесу, яка найбільш повно розкриває його сутність і дозволяє чітко розмежувати категорії "новація", "нововведення" та "інновація". Детально проаналізовано сучасні принципи економічної оцінки інновацій за умов ринку, а також характерних переваг і недоліків основних методів визначення еффективності. Конкретизовано специфіку використання окремих показників економічної оцінки інноваційних проектів, що сприятиме підвищенню об'єктивності та обгрунтованості їх практичного застосування, а також дозволяє визначити нові напрямки додаткового використання. Наведено методичні рекомендації щодо обгрунтування економічно доцільної тривалості використання нововведень, оптимізації умов фінансування інноваційних проектів і формування їх програми.
Мои диссертации | Просмотров: 575 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

  Наведено пропозиції щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування інвестиційних проектів промислових підприємств. Висвітлено економічний зміст інвестицій за ринкових умов, досвід використання методів оцінювання ефективності інвестиційних проектів, концептуальні підходи щодо вдосконалення методів економічного обгрунтування проектів. Створено науковий підхід до визначення абсолютної та порівняльної ефективності даних проектів, а також принципи, що мають бути використані для розробки показників ефективності інвестицій. Виконано розрахунок економічної ефективності та періоду повернення позикових коштів. Запропоновано графічну інтерпретацію кругообігу авансованих інвестицій протягом періоду експлуатації проекту. Удосконалено метод визначення терміну окупності кумулятивних інвестицій. Розроблено метод визначення періоду окупності власного капіталу з урахуванням фактора часу та обігу основних і оборотних коштів.
Мои диссертации | Просмотров: 548 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Наведено результати дослідження ролі промислового комплексу України в економіці країни. Обгрунтовано необхідність удосконалення господарського механізму управління промисловим комплексом, який є одним з найважливіших елементів економічної стратегії управління. Визначено особливості виробництва у хімічній промисловості, які спричинюють застосування системного підходу до розробки економічної стратегії підприємств, створення адаптивної моделі стратегічного управління господарюючих суб'єктів, а також управління конкурентоспроможністю галузі в цілому та окремих його сегментів. Створено економічний підхід до формування маркетингового механізму управління підприємствами та наведено методи оцінки використання маркетингового інструментарію. Визначено суть понятття "екологічний менеджмент". Запропоновано удосконалену інтерпретацію оцінки рівня шкідливості впливу підприємств на навколишнє середовище. Побудовано тривимірну матрицю оцінки ступеня необхідності впровадження комплексної системи екологічного менеджменту на підприємстві. Розроблено модель екологічного менеджменту, яка дає змогу враховувати формування базових елементів системи екологічної безпеки.
Мои диссертации | Просмотров: 527 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено економічну природу освіти, її потенціал в забезпеченні поступального та сталого соціально-економічного розвитку суспільства. Запропоновано сучасне розгорнуте тлумачення наукової категорії "освітній потенціал" як органічної складової людського розвитку суспільства, проведено науково-практичну сучасного стану освітнього потенціалу України та перспектив його розвитку. Визначено основні напрямки якісного вдосконалення організаційно-економічного механізму розвитку освітнього потенціалу в Україні, запропоновано механізми державної підтримки освіти, наведено пропозиції щодо вдосконалення фінансового механізму освітньої діяльності в Україні.
Мои диссертации | Просмотров: 548 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування нової недискримінаційної світової та ефективної національної економічної політики збалансованого природокористування, необхідність якої за умов глобалізації спричинено незадовільною імплементацією до світового господарства загальновизнаної концепції сталого розвитку (Ріо-92). Виявлено зародження конвергенції у сфері природокористування між країнами пострадянського простору та ЄС, тенденцію її прискорення. Установлено обернену U-подібну залежність між економічним зростанням і антропогенним впливом на довкілля, знайдено "поворотну точку". Введено поняття "крива екологічна стійкість" природної системи. Виявлено вплив інституційного середовища на підготовку та схвалення Екологічної Конституції Землі. Удосконалено підходи до економічно вигідної участі України у Кіотському процесі щодо глобальних змін клімату. Запропоновано розглядати збалансоване природокористування як триєдиний суспільно-економічний процес невиснажливого використання, превентивного захисту та відтворення якості природного довкілля, кількості та якості його ресурсів. Такий процес повинен регулюватися у рамках єдиної глобальної еколого-економічної системи Землі.
Мои диссертации | Просмотров: 570 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Досліджено теоретичні та методичні принципи економічної оцінки трудового потенціалу території. Визначено складові частини цієї категорії. Наведено класифікацію трудового потенціалу та систематизовано чинники, що впливають на його формування та використання. Визначено, що забруднення навколишнього середовища негативно впливає на розвиток трудового потенціалу, знижує ефективність використання, зменшує його економічну оцінку. Розроблено методичні положення щодо економічної оцінки трудового потенціалу у розрізі територіальних одиниць та галузей економіки. Визначено витрати на формування, відновлення, розвиток трудового потенціалу та джерела їх фінансування. Наведено практичні рекомендації щодо напрямків використання оцінок трудового потенціалу у вирішенні соціально-економічних проблем території. Обгрунтовано доцільність формування регіональної системи управління трудовим потенціалом, розроблено організаційно-економічний механізм її функціонування.
Мои диссертации | Просмотров: 609 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Розглянуто проблеми економічної оцінки інноваційного розвитку гірничо-збагачувальних комбінатів та їх структурних підрозділів. Проаналізовано стан і специфіку інноваційного розвитку на залізорудних підприємствах, удосконалено термінологічний апарат стосовно предмету дослідження. Встановлено нормативи результативності щодо оцінки інвестиційно-інноваційної діяльності комбінатів та їх підрозділів. Уточнено методичні підходи щодо визначення економічного рівня інноваційного розвитку залізорудних комбінатів та їх структурних підрозділів. Запропоновано економіко-математичні моделі та оргназіційно-економічний механізм інноваційного розвитку залізорудного виробництва. Розроблено методичні підходи щодо визначення рівня конкурентоспроможності комбінату та його структурного підрозділу, а також систему матеріального стимулювання працівників у разі підвищення рівня інноваційного виробництва.
Мои диссертации | Просмотров: 532 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

1-10 11-20 21-30 31-40 ... 191-200 201-208