Главная » Статьи » Мои диссертации

В категории материалов: 208
Показано материалов: 141-150
Страницы: « 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 20 21 »

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
Визначено суть і особливості бюджетування та бюджету, удосконалено їх класифікацію. Обгрунтовано мету, цілі та принципи бюджетування, етапи його впровадження та технологію функціонування. Досліджено досвід бюджетування у реальному секторі, стан бюджетування в торгівлі, готовність підприємств і об'єднань торгівлі до його впровадження. Вивчено ринок програмних продуктів для автоматизації бюджетування. Розроблено пропозиції щодо формування системи його інформаційного забезпечення у незалежному підприємстві та торговельному об'єднанні з урахуванням вимог системи збалансованих показників і системи менеджменту якості.
Мои диссертации | Просмотров: 597 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Уточнено економічний зміст терміну "бюджетування" як процесу організації керування фінансово-господарською діяльністю суб'єктів господарювання, який базується на розробці бюджетів стосовно питань центрів відповідальності чи напрямків діяльності, організації контролю за їх виконанням, аналізу відхилень від бюджетних показників і регулюванні на цій базі господарської діяльності з метою узгодження та досягнення намічених результатів на всіх рівнях керування. Узагальнено та доповнено класифікацію бюджетування, розкрито його суть і місце в системі фінансового керування підприємством. Систему бюджетів доповнено аналітичними бюджетами (бюджет постійних витрат, змінних витрат та маржинального доходу). Відзначено, що розробка цих бюджетів на підставі визначення маржинального доходу за видами продукції (діяльності) дасть змогу завчасно здійснювати заходи з покращання фінансових результатів діяльності. Проведено комплексний аналіз основних чинників і напрямків трансформації інформаційної системи прийняття рішень на підставі бюджетування. На базі вивчення вітчизняного та західного досвіду фінансового планування та керування розроблено методичні рекомендації, в яких подано порядок розробки бюджетів, їх взаємозв'язок, побудову ефективної системи контролю та аналізу відхилень.
Мои диссертации | Просмотров: 557 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розкрито суть понять "бюджет банку" і "бюджетування в банку", розкрито його місце в системі оперативного планування. Визначено принципи та функції бюджету і процесу бюджетування, адекватні специфіці банківської діяльності. Запропоновано більш повну класифікацію об'єктів бюджетування в банку, щодо яких здійснюється планування, облік, контроль і аналіз виконання бюджетів, а також власну класифікацію бюджетних центрів. Розроблено методичні засади бюджетування в банках, які поєднують планування, облік і контроль виконання бюджетування за "бізнесами", які є центрами фінансової відповідальності, а також послідовність створення бюджетного регламенту, необхідного для організації та інформаційно-аналітичного забезпечення процесу бюджетування в банку. Запропоновано формати операційних бюджетів. Розглянуто основні підходи до їх складання, етапи складання кожного виду бюджету, трансферного ціноутворення, а також методику розрахунку кожного з планованих показників.
Мои диссертации | Просмотров: 578 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Виділено складові бюджетного процесу та його основні ознаки у демократичних державах. Визначено завдання та критерії оптимізації бюджетного процесу. Систематизовано терміни, що характеризують його часовий вимір. Виділено суб'єктивні й об'єктивні чинники, що впливають на виконання бюджету. Показано доцільність розробки, затвердження та реалізації задач середньострокової та довгострокової бюджетної політики. Проаналізовано сучасні технології, що використовуються під час складання та виконання бюджету, а саме методи: програмно-цільовий, складання бюджету "з нуля", а також касовий метод виконання бюджету. Проаналізовано відмінності кожного методу, умови та наслідки його використання. Обгрунтовано розмежування бюджетних повноважень учасників бюджетного процесу в Україні під час виконання бюджетів різних рівнів. Визначено напрями удосконалення системи бюджетного контролю. Запропоновано детальну законодавчу регламентацію процедури закриття бюджетного року.
Мои диссертации | Просмотров: 629 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку у бюджетному секторі загального державного управління, визначено їх взаємозв'язок. Доведено системний характер і єдність бюджетного обліку, з урахуванням чого запропоновано вдосконалення його термінологічного апарату, визначено предмет бюджетного обліку, з'ясовано його межі, розширено коло об'єктів. З метою вдосконалення складових бюджетного обліку проаналізовано чинні методики в єдиній системі бюджетного обліку та розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Розвинуто концептуальні підходи до управлінського бюджетного обліку, уточнено його термінологічний апарат, напрями організації, методичні засади.
Мои диссертации | Просмотров: 525 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розроблено систему бюджетного вирівнювання у ході реалізації регіональної політики держави для задоволення стандартних бюджетних потреб мешканців різних адміністративно-територіальних одиниць. Розглянуто теоретичні підходи щодо визначення фінансово-адміністративних засад побудови бюджетної системи держави, історію становлення та розвитку бюджетних відносин в Україні. Обгрунтовано необхідність і завдання регіонального вирівнювання в системі міжбюджетних відносин. Здійснено комплексне дослідження форм і методів взаємовідносин між бюджетами. Висвітлено механізми виділення бюджетних трансфертів. Запропоновано методи моделювання взаємовідносин бюджетного вирівнювання. Надано пропозиції щодо вдосконалення системи бюджетного вирівнювання з урахуванням світових тенденцій даного процесу, а також засад формування фондів бюджетного вирівнювання в Україні.
Мои диссертации | Просмотров: 461 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розкрито економічну суть бюджетної системи як інструменту регулювання економічного розвитку, що полягає у використанні бюджетної архітектоніки, яка визначається оптимальними співвідношеннями між елементами бюджетної системи з метою впливу на динаміку економічного розвитку. Запропоновано структурно-функціональну модель системи бюджетного регулювання, як грунтується на інтеграції державного регулювання дохідної та видаткової частин бюджету, міжбюджетних відносин, дефіциту (профіциту) бюджету, державного боргу з урахуванням динаміки економічних процесів та зовнішньоекономічного середовища. На підставі економетричного аналізу виявлено тенденції запланованих і фактичних показників дохідної та видаткової частин зведеного, державного та місцевих бюджетів, уведено до наукового обігу економічний показник "рівень регулювання доходів (видатків) бюджету регіону". Визначено вплив обсягу податкової бази на суму надходжень за основними податками стосовно адміністративно-територіальних одиниць. Виявлено роль податкового навантаження у формуванні дохідної частини бюджету, економічному розвитку держави та регіонів, взаємозв'язку видаткової частини бюджету, бюджетної централізації та економічного зростання. Розроблено методологію прогнозування дохідної частини бюджету, запропоновано систему міжбюджетного регулювання на базі відповідних моделей. Уведено до наукового обігу економічний показник "коефіцієнт міжбюджетного регулювання".
Мои диссертации | Просмотров: 571 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Уточнено класифікації видів основних сфер і витрат діяльності, принципи та вимоги, що мають бути засадничими для введення в систему обліку додаткових синтетичних рахунків та побудови моделей аналітичного обліку. Обгрунтовано пріоритетний варіант перебудови організаційної структури економічного блоку системи управління, що передбачає інтегрування функцій планування й обліку безпосередньо у підрозділах, де відбуваються господарські процеси, з метою посилення узгодженості планових і облікових моделей непрямих витрат. Запропоновано два варіанти списання непрямих витрат сфер постачання, технічного, конструктивно-технологічного забезпечення, виробництва й управління залежно від прийнятої моделі калькулювання фактичної собівартості продукції.
Мои диссертации | Просмотров: 547 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти удосконалення бухгалтерського обліку, аналіз і контроль вексельних операцій за умов ринкової економіки відповідно до вимог реформування бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємств. Систематизовано концептуальні положення організації та методики обліку, аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємництва. Визначено критерії та напрямки моделювання обліку, аналізу та контролю вексельних операцій за допомогою електронної системи обробки економічної інформації. Запропоновано методику обліку вексельних операцій підприємств у разі невизначеності. Побудовано систему економічних показників і критеріїв їх оцінки в оперативному аналізі та контролі операцій з векселями. Викладено методику попередньої оцінки платоспроможності платників за векселями і визначення ризикованості вексельних операцій. Розроблено методику ретроспективного аналізу вексельного обігу. Визначено принципи та запропоновано методику перспективного аналізу і прогнозування вексельного обігу підприємств електроенергетичної галузі.
Мои диссертации | Просмотров: 563 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Дисертація містить теоретичне обгрунтування економічного змісту бізнес-планування розвитку акціонерної форми господарювання, методичні рекомендації щодо визначення напрямів ефективного функціонування акціонерних товариств (АТ) в умовах ринкових відносин. Розглянуто теоретичні основи розвитку акціонерних товариств на основі ефективного сполучення переваг цієї форми господарювання та бізнес-планування. Обгрунтовано роль бізнес-планування як чинника господарської діяльності в ринковій економіці. Виділено технологічну стратегію розвитку АТ як його стратегічного майбутнього. Проведено дослідження стану розвитку акціонерної форми господарювання. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки бізнес-плану з метою забезпечення стратегії розвитку АТ, а також моделювання оцінки його інвестиційного потенціалу.
Мои диссертации | Просмотров: 577 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

1-10 11-20 ... 121-130 131-140 141-150 151-160 161-170 ... 191-200 201-208