Главная » Статьи » Мои диссертации

В категории материалов: 208
Показано материалов: 111-120
Страницы: « 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 20 21 »

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
  Здійснено ідентифікацію шляхів і механізмів випереджального економічного зростання України з використанням комплексного підходу, який грунтується на формуванні та розвитку інноваційних чинників зростання та забезпеченні прийнятних стандартів життя. Значну увагу приділено теоретичним засадам випереджального економічного зростання, комплексному аналізу основних чинників, які визначають випереджальне економічне зростання України та країн світу. Здійснено порівняльний аналіз моделей економічного зростання світової та української економіки. Визначено пріоритетні напрями розвитку світової та української економіки у контексті моделей економічного зростання, що відображають етап розвитку національної економіки та потенційні переваги "точок зростання". Запропоновано модель випереджального зростання України, яка враховує досягнення темпів зростання української економіки у 2 - 3 раза вищих, ніж у розвинутих країнах світу за рахунок використання інноваційного, наукового та освітнього потенціалу, забезпечення підвищення рівня та якості стандартів життя населення. Розроблено механізми забезпечення високих темпів зростання економіки, що реалізуються шляхом поєднання фінансових важелів для активізації "точок зростання", створення умов для забезпечення стабільного інноваційного зростання, диверсифікації економічної політики з метою підвищення конкурентоспроможності країни та соціальних стандартів життя.
Мои диссертации | Просмотров: 491 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Висвітлено теоретико-методологічні та практичні аспекти використання ресурсного потенціалу регіонів. Проаналізовано теоретичні засади сталого пропорційного розвитку економіки регіонів у трансформаційний період. Формалізовано оцінку диспропорційності розвитку економіки регіонів як результат недовикористання ресурсного потенціалу. Досліджено внутрішнє економічне середовище регіонів у структурі механізму їх пропорційного розвитку. Обгрунтовано механізм зменшення диспропорцій. Розроблено пріоритетні напрями та шляхи активізації пропорційного розвитку економіки регіонів, зокрема, науково-методичне й інституціональне забезпечення використання ресурсного потенціалу регіонів та структурно-логічну модель визначення потенціалу і пріоритетних напрямків пропорційного розвитку економіки регіонів.
Мои диссертации | Просмотров: 458 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Наведено результати досліджень щодо розробки рецептів спеціальних балансувальних білково-мінерально-вітамінних домішок (БМВД) і вивчення ефективності їх застосування для годівлі телят м'ясних порід у зимовий і літній періоди за умов західного Лісостепу України. Встановлено позитивний вплив розроблених БМВД до літніх і зимових раціонів на перетравність поживних речовин кормів, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі телят на підсисі віком 90 - 110 і 180 - 200 днів. На підставі комплексного оцінювання з'ясовано, що оптимальною дозою БМВД для раціонів м'ясних телят на підсисі є 60 г/кг сухої речовини, яка забезпечує збільшення приростів живої маси телят на 24,2 - 27,6 % й економічний ефект у розрахунку на одну голову 75,1 грн у літній та 70,9 грн у зимовий періоди, а окупність однієї гривні становить, відповідно, 2,22 і 2,04 грн.
Мои диссертации | Просмотров: 536 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розглянуто сукупність теоретико-методичних і практичних питань щодо використання й ефективного функціонування логістичних систем в управлінні матеріальними й інформаційними потоками підприємства. Запропоновано концепцію ефективного використання даних систем на базі результатів проведеного соціологічного дослідження (анкетування), застосування новітніх інформаційних технологій, побудови економіко-математичних методів і моделей. Обгрунтовано підхід до управління підприємством, який передбачає використання логістичних систем.
Мои диссертации | Просмотров: 532 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Науково обгрунтовано доцільність використання порошків із виноградних вичавків, отриманих за кріогенною технологією, у виробництві борошняних виробів. Встановлено, що введення кріас-порошків до рецептур бісквітних, пісочних і дріжджових напівфабрикатів дозволяє одержати високоякісну готову продукцію з покращеними структурно-механічними властивостями, підвищеною біологічною цінністю і подовженими термінами зберігання. На основі знайдених закономірностей розроблено рецептури та технології борошняних виробів з використанням кріас-порошків із виноградних вичавків. Здійснено апробацію запропонованих розробок на підприємствах громадського харчування та хлібопекарної промисловості м. Харкова і визначено економічний ефект від їх можливого впровадження.
Мои диссертации | Просмотров: 541 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено питання, пов'язані з виконанням бюджетів як стадії бюджетного процесу, доповнено схему механізму дії розподільної функції фінансів, визначено основні форми прояву місцевих бюджетів, введено нові поняття та висвітлено зміст стадії завершення бюджету та бюджетного циклу. Запропоновано нові місцеві податки та збори, які можуть бути впроваджені на території України, способи вдосконалення системи оподаткування, а також контролю за повнотою надходжень місцевих податків і зборів. Визначено шляхи вдосконалення формульного підходу до визначення обсягу міжбюджетних трансфертів, зокрема способи покращання розрахунку прогнозного обсягу кошиків доходів і видатків місцевих бюджетів. Розроблено розширену логічну модель діяльності місцевих органів влади у процесі виконання місцевих бюджетів, а також розглянуто зарубіжний досвід і запропоновано конкретні форми його втілення в Україні.
Мои диссертации | Просмотров: 590 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Розкрито сутність і розроблено теоретико-методологічні засади забезпечення конкурентоспроможності підприємств макаранної галузі. Запропоновано класифікацію основних теоретико-методологічних підходів щодо визначення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Розроблено механізм стратегічної адаптації підприємств макаронної галузі до зовнішнього середовища. Удосконалено підхід до кількісного оцінювання конкурентоспроможності макаранної продукції на основі використання коефіцієнтів конкурентоспроможності за якісними та маркетинговими показниками та загального коефіцієнта конкурентоспроможності. Обгрунтовано підхід щодо кількісного визначення пріоритетів можливих джерел інформації для оцінювання обсягу регіонального ринку макаронних виробів з використанням методу аналізу ієрархій.
Мои диссертации | Просмотров: 524 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено ефективність використання повітроводів аспіраційних систем фабрик гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) за умов інтенсивного осідання пилу з метою розробки системи контролю процесу осадження пилу, що дозволить підвищити безпеку їх експлуатації. Досліджено процеси руху сухої пилогазової суміші за різних діаметрів повітроводів залежно від виду пилу, що переміщається, та величини рівня його осідання у повітропроводі. Визначено залежності прогину аспіраційних повітроводів від рівня пилу, що осідає. Розроблено метод розрахунку оптимальних відстаней між їх опорами з використанням проектно-обчислювального комплексу "SCAD Office". Розроблено модель процесу припливу повітря через утворені нещільності в аспіраційних повітроводах фабрик ГЗК у разі визначення втрат тиску на кожній з розрахункових ділянок для врахування змін у процесі руху пилогазової суміші. Розроблено конструкцію пристрою для контролю внутрішньої поверхні даних повітроводів з рухомим елементом у вигляді крила. Запропоновано рекомендації щодо використання системи контролю за внутрішньою поверхнею аспіраційних повітроводів з мінімальними первинними й експлуатаційними витратами, використання яких дозволяє одержати соціальний, а також економічний ефект 282,837 тис. грн.
Мои диссертации | Просмотров: 487 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень зміни якості лляного волокна на певних стадіях технологічного процесу первинної обробки лляної сировини. Проведено кореляційний аналіз впливу біометричних характеристик даної соломи на вихід і міцність лубу, а також терміну розстилання соломи та режимів механічної обробки трести на вихід, міцність і лінійну густину лляного волокна. На підставі кореляційного аналізу для різних сортів льону-довгунця одержано залежності виходу лубу від довжини стебел соломи та міцності лубу від діаметра стебел, які дозволяють з імовірністю 93,7 % визначити відсотковий вміст лубу у соломі за довжиною стебел і з імовірністю 96,9 % спрогнозувати його міцність за показниками діаметра стебел. За результатами кореляційного аналізу установлено, що з трести з терміном приготування 20 діб і оптимальними показниками відокремлюваності у межах 6,5 - 7,0 од. є можливим одержання найбільш міцного волокна з показниками розривного навантаження 13,3 - 15,2 даН і з лінійною густиною 118 - 126 текс. На підставі аналізу кореляційних залежностей міцності та лінійної густини волокна від тиску пружин у парах м'яльних вальців визначено оптимальні режими обробки трести на м'яльних машинах. Впровадження результатів досліджень у виробництво дозволило підвищити якість трести від 0,75 до 1,5 номера. Економічний ефект за цього становить 225 грн. на 1 т сировини.
Мои диссертации | Просмотров: 500 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розроблено методи підготовки базальтової сировини до вилучення саморідної міді та досліджено проблему комплексної переробки вміщувальних порід для їх подальшого раціонального використання на підставі аналізу структури, кількісного оцінювання вмісту й установлених закономірностей руйнування, класифікації та вилучення. Встановлено закономірності розподілу корисних компонентів в основних породах, що складають базальтовий масив. Досліджено закономірність тріщиноутворення в його масиві, особливості руйнування на дробильному устаткуванні та класифікації за крупністю з урахуванням процентного складу компонентів у кожному класі. Визначено параболічну залежність зростання тріщиноутворення у вибої за висотою уступу та відповідно величини у масиві, що є важливим для складання паспорту буропідривних робіт. Розглянуто та встановлено закономірності розподілу саморідної міді в різних класах крупності вміщувальних порід. З використанням методу спектрального аналізу визначено мінералогічний склад порід. Показано промислово доцільний вміст саморідної міді в базальті (0,43 %), у туфі (0,7 %) і лавобрекчії (1,74 до 5,0 %). За методом магнітної сепарації встановлено високу магнітну сприйнятливість складових базальтового масиву Рафалівського кар'єру. За цього базальт містить 55 %, лавобрекчія - 33 %, туф - 54 % магнітно-сприйнятливого продукту. Одержані результати свідчать про доцільність використання комплексної технології переробки базальтів. Відзначено, що базальт видобувають для одержання будівельного щебеню. З використанням моделі тріщинуватості уступу кар'єру розроблено методику прогнозування окремостей у вибої для Рафалівського базальтового кар'єру. Методику впроваджено для коригування паспорту буропідривних робіт. Розроблено методику визначення тріщиноутворення у трьох базальтових кар'єрах Рівненщини. Очікуваний економічний ефект від впровадження результатів роботи становить 297 тис. грн на рік.
Мои диссертации | Просмотров: 593 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

1-10 11-20 ... 91-100 101-110 111-120 121-130 131-140 ... 191-200 201-208