Главная » Статьи » Мои диссертации

В категории материалов: 208
Показано материалов: 71-80
Страницы: « 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 20 21 »

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
   З використанням сучасних теорій і концепцій публічного управління, на підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду обгрунтовано нові підходи до визначення пріоритетів державної регіональної політики, спрямованої на забезпечення комплексного та збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів, пом'якшення регіональних диспропорцій. Запропоновано розглядати комплексний і збалансований соціально-економічний розвиток регіонів як умову стійкого соціально-економічного розвитку країни та чинник соціально-політичної стабільності. Запропоновано визначення поняття "державна регіональна політика". Розроблено організаційно-структурну модель механізму реалізації державної регіональної політики, що передбачає новий профільний центральний орган виконавчої влади, систему горизонтальних і вертикальних взаємодій у державному апараті та механізми міжсекторного партнерства. Визначено підходи до формування механізмів залучення ресурсного потенціалу великого капіталу щодо вирішення пріоритетних завдань державної регіональної політики, а також вдосконалення методики оцінювання результатів діяльності регіональних органів виконавчої влади. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення правових, організаційних, фінансових механізмів реалізації державної регіональної політики, їх наближення до європейських стандартів.
Мои диссертации | Просмотров: 585 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розглянуто питання формування державної інвестиційної політики і вдосконалення механізму її реалізації за умов стабілізації національної економіки. Розкрито роль державного регулювання інвестиційної діяльності та його інструментів. Проведено грунтовний аналіз сучасного стану інвестиційної діяльності і на його підставі виявлено внутрішні та зовнішні джерела інвестиційних ресурсів національної економіки та висвітлено основні результати інвестиційної діяльності в Україні. Визначено основні напрями вдосконалення державної інвестиційної політики та розроблено ряд пропозицій щодо покращання механізму податкової, амортизаційної та грошово-кредитної політики, які посилять інвестування економіки за умов стабілізації.
Мои диссертации | Просмотров: 558 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Здійснено комплексний аналіз юридичної природи делегованих повноважень місцевими органами влади, а також проблем, що виникають у процесі делегування повноважень місцевими органами влади. Висвітлено стан і перспективи розвитку інституту делегованих повноважень в Україні. Розкрито суть поняття "делеговані повноваження", з'ясовано їх місце та роль у діяльності місцевих органів публічної влади. Виявлено характерні ознаки делегованих повноважень у діяльності місцевих органів публічної влади. Виявлено характерні ознаки даних повноважень. Розглянуто проблеми порядку й умов їх делегування. Узагальнено класифікацію видів та запропоновано модель класифікації делегованих повноважень. Сформульовано рекомендації та пропозиції стосовно підвищення ефективності реалізації зазначених повноважень у сфері діяльності місцевих органів публічної влади.
Мои диссертации | Просмотров: 2350 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Узагальнено теоретичні положення та досліджено основні напрями грошово-кредитного регулювання національної економіки. Удосконалено грошово-кредитний механізм регулювання економічних процесів, який передбачає застосування відповідних форм, інструментів і методів активізації економічної діяльності, наявність певних взаємовідносин і взаємодію між суб'єктами та об'єктами регулювання економічних процесів, а також забезпечує сталий економічний розвиток країни. З використанням системного підходу визначено суть поняття "засоби грошово-кредитного регулювання" й уточнено економічний зміст поняття "грошово-кредитне регулювання". Запропоновано підходи до оцінювання та прогнозування стабільності грошово-кредитної системи. Розроблено рекомендації щодо застосування грошово-кредитних важелів з метою забезпечення сталого економічного розвитку країни через регулювання банківських резервів і відсоткових ставок.
Мои диссертации | Просмотров: 459 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено основні теоретичні та практичні засади грошово-кредитного регулювання цінової стабільності. Обгрунтовано шляхи його вдосконалення в Україні. Розглянуто суть поняття "цінова стабільність", чинники впливу на неї та її місце у системі цілей грошово-кредитної політики. Проаналізовано розвиток цінової ситуації та виявлено основні чинники впливу на нього в Україні. Досліджено особливості використання основних інструментів грошово-кредитного регулювання цінової стабільності у період ринкової трансформації вітчизняної економіки. Обгрунтовано доцільність і запропоновано комплекс заходів поетапного переходу до інфляційного таргетування як найбільш ефективного режиму грошово-кредитної політики в Україні.
Мои диссертации | Просмотров: 546 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Досліджено пробеми формування теоретичної концепції функціонування суспільно-економічних систем, придатної для аналізу їх сучасних особливостей. Розроблено типологію сучасних суспільно-економічних систем, проаналізовано світовий досвід їх формування та функціонування. Нову концепцію функціонування суспільно-економічних систем викладено у вигляді господарсько-політичного механізму сучасної ринкової економіки як абстрактної системи взаємодії двох діалектично протилежних регуляторів суспільно-економічної системи: об'єктивних економічних законів і суб'єктивної господарської діяльності. На підставі розробленої концепції проаналізовано сучасну економічну трансформацію й економічну демократію. Зроблено висновок щодо можливостей формування ефективного господарсько-політичного механізму в Україні.
Мои диссертации | Просмотров: 505 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з правовим забезпеченням господарської діяльності з управління майном (ГДУМ) в Україні. Розглянуто соціально-економічні й історичні передумови виникнення та розвитку ГДУМ, обгрунтовано її економічний зміст та призначення. Розкрито сутність і сформульовано визначення ГДУМ як окремого виду господарювання. Розглянуто основні характеристики та специфіку послуги з управління майном. Сформульовано визначення поняття суб'єктів ГДУМ і наведено їх класифікацію. Здійснено класифікацію окремих видів ГДУМ за критеріями, що мають істотне значення для правового режиму провадження ГДУМ, представлено їх загальну характеристику. Досліджено особливості правового режиму окремих видів ГДУМ, зокрема управління цінними паперами, майном під час будівництва житла та здійснення операцій з нерухомістю, а також фондами банківського управління. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання окремих видів ГДУМ.
Мои диссертации | Просмотров: 577 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Системно досліджено теоретичні та практичні проблеми розвитку національних фінансових систем за умов глобалізації. Проаналізовано методологічні підходи до аналізу інтернаціоналізації. Розкрито суть фінансової глобалізації з ідентифікацією чинників її розвитку. Визначено позитивні та негативні наслідки глобалізації для національних фінансових систем. Підтверджено гіпотезу нерівномірності інтенсивності розвитку глобалізації економіки. Розроблено методологічний підхід до дослідження національних фінансових систем. Запропонованно індекс фінансової глобалізації та складено рейтинг певних країн світу, зокрема, України, за даних умов. Обгрунтовано концепцію поетапної адаптації фінансової системи України у глобальному фінансовому середовищі.
Мои диссертации | Просмотров: 513 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено концептуальні засади, що притаманні сучасному етапу становлення глобальної економіки та моделі розвитку світового господарства. Проаналізовано особливості сучасних трансформаційних процесів. Обгрунтовано методологію формування універсальної моделі конкурентоспроможності. Сформульовано методику оцінювання потенціалу глобальної конкурентоспроможності до виробничої та споживчої. Описано внутрішню природу та сучасну конфігурацію глобального ринку, висвітлено глобальні стратегії ТНК і основні аспекти міжкраїнного аналізу конкурентоспроможного розвитку. Викладено концептуальні орієнтири розвитку конкуренції в глобально інтегрованому просторі та обгрунтовано імперативи конкурентоспроможності. Визначено напрями вдосконалення сучасної парадигмальної конструкції глобальної конкурентоспроможності, процеси системної взаємодії національних господарств за умов глобальної конкуренції. Проведено факторний аналіз конкурентного статусу України у глобальній економічній системі. Розкрито регіональні та загальнонаціональні аспекти факторного моделювання конкурентоспроможності. Обгрунтовано об'єктивну доцільність мобілізації ресурсних та інноваційних факторів висококонкурентного розвитку національної економіки.
Мои диссертации | Просмотров: 530 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Визначено зміст, основні ознаки, переваги та недоліки процесу глобалізації, проаналізовано його вплив на національну державу. Охарактеризовано співвідношення між глобалізацією та демократизацією, встановлено багатомірність та неоднозначність їх зв'язків. Визначено соціально-політичні механізми ринкової глобалізації, висвітлено тенденції розвитку даного суспільного явища. Досліджено емпіричні характеристики антиглобалістичного руху, його основні суперечності та перспективи. Проаналізовано сучасний соціально-економічний стан розвитку України, запропоновано його визначення як періоду інтернаціоналізації, що є поступовим взаємопроникненням технологічних та культурних стандартів і не впливає на державний суверенітет.
Мои диссертации | Просмотров: 516 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

1-10 11-20 ... 51-60 61-70 71-80 81-90 91-100 ... 191-200 201-208