Главная » Статьи » Мои диссертации

В категории материалов: 208
Показано материалов: 61-70
Страницы: « 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 20 21 »

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам
 Розглянуто питання побудови дієвого механізму державного регулювання міжбюджетних відносин на регіональному рівні. Розкрито суть поняття "регулювання міжбюджетних відносин". Визначено шляхи формування місцевих бюджетів, які майже повністю залежать від дотації вирівнювання з державного бюджету між державним і місцевими бюджетами. У контексті особливої ролі фінансів розглянуто ідею адекватності розподілу доходів і видаткових повноважень суб'єктів управління державним і місцевими бюджетами. Вдосконалено організаційний механізм управління бюджетними ресурсами територій і методичний підхід до розрахунків міжбюджетних трансфертів між державним і місцевими бюджетами для визначення видатків за галузями освіти, культури, фізичної культури та спорту. Обгрунтовано концептуальний підхід до формування дохідної бази місцевих бюджетів з метою зміцнення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування. Запропоновано економіко-правовий механізм розподілу та використання коштів цільових трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток регіонів.
Мои диссертации | Просмотров: 543 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Розв'язано задачу підвищення ефективності державного регулювання інфляційних процесів в Україні. За результатами дослідження розроблено класифікацію чинників інфляції з урахуванням рівня керованості інфляційним процесом державою. Досліджено механізм формування та державного регулювання інфляції попиту та інфляції витрат в Україні. Встановлено часовий лаг впливу грошової маси на інфляцію та визначено його чинники. Обгрунтовано необхідність подовження лагу, що дозволить зменшити інфляційний потенціал грошової маси. Запропоновано методику розрахунку надлишкового грошового обороту та встановлено зв'язок між цим показником й інфляцією в Україні. Запропоновано поняття "межова інфляційність ВВП" і визначено умови її мінімізації, що є необхідною передумовою оптимізації інфляції. Обгрунтовано підхід до визначення оптимального рівня інфляції. Доведено необхіднісь запровадження інфляційного таргетування в Україні за двома етапами, визначено їх складові. Сформульовано переваги та ризики переходу до цього режиму. Обгрунтовано доцільність розробки двох видів прогнозів інфляції, а саме: інерційного та цільового. Побудовано багатофакторні регресійні моделі прогнозування показників інфляції, на основі яких проведено прогнозні розрахунки індексу споживчих цін та індексу цін виробників на 2008 р.
Мои диссертации | Просмотров: 616 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 На основі аналізу економіки та потенціальних можливостей розвитку виробничо-ресурсного потенціалу АПК виявлено вузлові проблеми та напрямки інтенсифікації виробничої та зовнішньоекономічної діяльності харчової промисловості (ХП). Обгрунтовано теоретичну концепцію розвитку експортного потенціалу як самостійну підсистему державного регулювання. Охарактеризовано систему економічних передумов формування експортної стратегії ХП, яка базується на результатах комплексного дослідження продуктивності використання природно-ресурсних чинників, сировинної бази харчової промисловості та споживчого потенціалу світового ринку. Удосконалено модель розрахунку експортного потенціалу ХП, яка базується на використанні показників ефективності земельних ресурсів, обсягів приросту, ресурсоємності та рентабельності продукції переробної промисловості. Запропоновано комплекс практичних заходів правового, адміністративного та економічного забезпечення активізації зовнішньоекономічної діяльності галузі.
Мои диссертации | Просмотров: 528 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розроблено концептуальний підхід до розкриття суті економічного розвитку. З'ясовано необхідність створення державою інституціонального середовища, за якого економічний розвиток є керованим. Доведено реформаторську роль держави у здійсненні процесів системної трансформації. Пояснено основні закономірності економічного розвитку внаслідок дії інвестиційно-інноваційних важелів. З'ясовано ефективність функціонування макросистеми України, визначено економічні передумови трансформаційних процесів. Виявлено вплив інституціональних перетворень на здійснення соціально-економічних трансформацій, запропоновано методичний підхід до оцінки його інтенсивності. Створено комплекс взаємоузгоджених методичних рекомендацій щодо визначення пріоритетів державної інвестиційної політики з урахуванням домінуючого технологічного укладу та рівня регіональної асиметрії, основних елементів державної стратегії економічного розвитку України.
Мои диссертации | Просмотров: 570 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

 Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.
Мои диссертации | Просмотров: 605 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.
Мои диссертации | Просмотров: 556 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розкрито сутність, роль та функції державного пенсійного забезпечення, визначено його місце в системі соціального захисту населення. Проаналізовано розвиток багаторівневої системи державного пенсійного забезпечення в контексті економічних теорій трудової вартості та добробуту. Розглянуто процеси формування та використання фінансових ресурсів Пенсійного фонду України, наведено оцінку його діяльності, висвітлено позитивні здобутки та недоліки й охарактеризовано основні етапи розвитку. Обгрунтовано напрями удосконалення державного пенсійного забезпечення з урахуванням сучасних світових тенденцій та розроблено актуарну модель оцінки основних інструментів впливу на процес його реформування.
Мои диссертации | Просмотров: 522 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розроблено методологічний підхід до реалізації державного бюджетування з використанням фінансового контролінгу. Проаналізовано суть соціально-економічного розвитку країни. Визначено теоретичні засади управління цим процесом на основі взаємозв'язку державної політики, стратегії та державного бюджету. Удосконалено принципи його формування. Проведено історико-економічний аналіз системи фінансового контролінгу та визначено її місце в системі державного управління фінансовими потоками. Сформульовано основні положення системи фінансового контролінгу, що застосовуються для організації державного бюджетування. Запропоновано метод автоматичного визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку з застосуванням закономірностей збереження гомеостазу складних відкритих систем. Розроблено рекомендації щодо визначення пріоритетів соціально-економічного розвитку регіонів і галузей економіки України, а також стосовно організації та використання у процесі державного управління системи моніторингу соціально-економічного розвитку керованих об'єктів.
Мои диссертации | Просмотров: 565 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання державної підтримки аграрного сектору України у контексті інтеграції у європейський та світовий економічний простір. На підставі результатів економіко-статистичного аналізу ризикованості сільськогосподарського виробництва в Україні обгрунтовано об'єктивну необхідність державної підтримки аграрного сектору. Оцінено її стан і відповідність сучасним світовим тенденціям. Систематизовано й удосконалено систему показників оцінювання ефективності державної підтримки аграрного сектору Украіни. Обгрунтовано пропозиції щодо форм, методів, обсягів і змін у структурі державної підтримки даного сектору з урахуванням зобов'язань Україною, наданих під час вступу до СОТ.
Мои диссертации | Просмотров: 544 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

Розроблено методологічні засади формування в Україні дієвих механізмів державної регіональної промислово-інноваційної політики за умов становлення постіндустріального суспільства. Запропоновано методи та форми її практичної реалізації на регіональному рівні. Обгрунтовано стратегію промислово-інноваційної політики, доведено необхідність створення кластерів як ефективної форми організації промислового виробництва регіонального рівня. Визначено сутність і роль промислово-іноваційної політики на сучасному постіндустріальному етапі розвитку суспільства. Розроблено понятійний апарат та організаційно-економічний механізм формування та реалізації стратегії регіональнї промислово-інноваційної політики. Удосконалено теорії промислової політики та регіональної економіки, запропоновано методологію оцінювання промислового потенціалу й інноваційної діяльності регіонів. Обгрунтовано необхідність взаємодії великих корпоративних структур з органами регіональної влади та місцевого самоврядування, запропоновано схему побудови промислового кластера на базі чотирьох підприємств пріоритетної галузі Миколаївщини - машинобудування, впровадження якої сприяє досягненню позитивної синергії, тобто стратегічних переваг, які виникають у разі об'єднання великої кількості організацій у межах єдиної структури.
Мои диссертации | Просмотров: 541 | Добавил: oflameron | Дата: 30.06.2010 | Рейтинг: 5.0/1

1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-70 71-80 81-90 ... 191-200 201-208